Junction Party

Florian Kupfer (L.I.E.S.)
Manse (Lobster Theremin)
Zoo And Aquarium – live experimental techno jam
bbk & BigFish (Covert Interests)

Sprievodný program festivalu: afterpárty v klube FUGA ponúka nočný line-up pre tých, ktorým niekoľko dní nabitých hudbou ešte stále nestačilo.

Náš nemecký hosť Florian Kupfer sa už v súčasnosti dá označiť za legendu undergroundovej house a techno scény. Jeho releasy pomohli vybrúsiť a etablovať zvuk lo-fi, ktorý však Florian nezneužíva len na bezúčelnu prezentáciu zašumených kopákov a hihatiek, primárne maju jeho produkcie nápaditosť a groove, ktorý z celého lo-fi apektu robí len príjemnú pridanú hodnotu. Jeho releasy na L.I.E.S., alebo na Russian Torrent Versions majú dnes cenu zlata a ako sme spomenuli, tak Florian si na Slovensku strihne svoju totálnu premiéru.

Ďalší projekt, ktorý do Bratislavy zavíta prvykrát sa volá Manse a svoj priestor tento britský producent dostal na takých labeloch ako su Lobster Theremin alebo Opal Tapes. Jeho live sety s prvkami musique concrete a iných abstraktnejších hudobných žánrov prinášaju čerstvý prístup tam, kde treba najviac. Hudba sa musí posúvať – to sa však nevylučuje s tým, že sa budú hýbať aj vaše hlavy, keďže output Manse je prudko tanečný.

Lokálny projekt Zoo And Aquarium počas svojej existencie vyzrel na jednu z najzaujimavejšich kapiel v našom biotope. Štandardný kapelový output tohoto projektu je totiž primárne elektronický a nebojí sa hodiť poriadny techno jam. Kapela sa takisto neboji experimentovať a hlavne improvizovať, čo robí každé ich živé vystúpenie unikátnym.

Notorická dvojica BBK & Bigfish vás ako vždy zásobí kvalitnou selekciou.

Vstup na akciu je voľný pre držiteľov FESTIVAL PASSu.

FB: https://www.facebook.com/events/1676315512698900/